Keramika xammalı, qum - çınqıl və əhəngdaşı yataqları hərraca çıxarılacaq
19 faydalı qazıntı yatağı hərraca çıxarılacaqİqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Hərracların Təşkili Mərkəzi və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Dövlət Mineral Xammal Ehtiyatlarından İstifadə Agentliyi tərəfindən sentyabrın 27-də yerin təkinin istifadəyə verilməsi üzrə növbəti hərrac keçiriləcək.
Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Əmlak Xidmətləri Məkanında saat 11:00-da keçiriləcək hərracda hər biri 1 lot üzrə Daşkəsən rayonu “Çovdar” keramika xammalı, Tovuz rayonu “Aşağı Zəyəmçay” qum-çınqıl yatağı, Şəmkir rayonu “Aşağı Zəyəmçay” qum-çınqıl yatağı, Siyəzən rayonu “Gilgilçay III” qum-çınqıl yatağı, Şəki rayonu “Qaşqaçay” qum-çınqıl yatağı, Qaradağ rayonu “Şahqaya” əhəngdaşı yatağı, Tərtər rayonu “Söylən” qum-çınqıl yatağı, İsmayıllı rayonu “Bilistan II” qum-çınqıl yatağı, Qəbələ rayonu “Türyançay III” qum-çınqıl yatağı, Qəbələ rayonu “Xırxatala” qum-çınqıl yatağı, Qaradağ rayonu “Şonqar” qum-çınqıl yatağı, 8 lot üzrə Ağstafa rayonu “Yuxarı Salahlı” qum-çınqıl yatağı, 3 lot üzrə İmişli rayonu “İmişli” qum-çınqıl yatağı, 7 lot üzrə İmişli rayonu “Bəhrəmtəpə I” qum-çınqıl yatağı, 3 lot üzrə İmişli rayonu “Bəhrəmtəpə II” qum-çınqıl yatağı, 4 lot üzrə Şabran rayonu “Gilgilçayın cənub-qərb cinahı” qum-çınqıl yatağı 2 lot üzrə Siyəzən rayonu “Gilgilçayın cənub-qərb cinahı” qum-çınqıl yatağı, 5 lot üzrə Qax rayonu “Kürmükçay” qum-çınqıl yatağı, 6 lot üzrə Zaqatala rayonu “Qaraçay I” qum-çınqıl yatağı satışa çıxarılacaq. Başlanğıc qiyməti 3000 - 118382 manat arasında dəyişən yataqlara sahib olmaq üçün iddiaçılar müvafiq sənədlər toplusunu Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Istiqlaliyyət, 31 ünvanına təqdim etməlidirlər. Tələb olunan sənədlərin siyahısı ilə Agentliyin rəsmi internet səhifəsində “Hərraclar” bölməsində tanış ola bilərsiniz ( www.meda.gov.az)