"VMF" şirkətinin xalis mənfəəti azalıb
Saatların, zərgərlik məmulatlarının topdan və pərakəndə satışı, həmçinin onlara servis xidmətlərinin göstərilməsi fəaliyyətləri ilə məşğul olan "VMF" şirkəti 2023-cü ili 383 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2022-ci ili 426 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "VMF" şirkətinin xalis mənfəəti 2023-cü ildə 2022-ci illə müqayisədə 43 min manat və ya 10% azalıb. Şirkət 2020-ci ildə 607 min manat, 2021-ci ildə isə 463 min manat xalis mənfəət əldə etmişdi.
Marja.az xəbər verir ki, "VMF" şirkətinin əsas əməliyyat gəliri (satış) 2023-ci ildə 6 milyon 972 min manat təşkil edib.
Ötən il "VMF" şirkətinin cəmi əməliyyat gəlirləri 7 milyon 5 min manat, cəmi əməliyyat xərcləri 6 milyon 525 min manat olub. Şirkət ötən il 96 min manat mənfəət vergisi ödəyib.
31 dekabr 2023-cü il tarixində "VMF" şirkəti 7 milyon 98 min manat cəmi aktivlər əmalik olub. Şirkət 2022-ci ilin sonunda 5 milyon 874 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
Qeyd edək ki, ötən il “VMF” şirkəti istiqraz buraxılışı yolu ilə 1 milyon manat borc alıb.
"VMF" Şirkətinin nizamnamə kapitalının 100%-i Mustafayev Vahid Fuad oğluna məxsusdur.