Qalmaqal Facebook-a çox az təsir göstərib
Facebook-un səhmləri məlumat sızıntısı skadalı ilə kəskin ucuzlaşmışdı. Artıq səhmlərdəki azalma artımla əvəz olunub.
"Marja" xəbər verir ki, Mart ayının ortalarında siyasi reklam məsləhəti şirkəti "Cambridge Analytica" ilə milyonlarla istifadəçinin məlumatlarını istifadəçilərin razılığı olmadan paylaşdığı ortaya çıxmasından bu yana, Facebook tənqid edilir. Şirkət bütün məhsullarını gözdən keçirdi və bir sıra dəyişikliklər etdi.
Facebook-un səhmləri ABŞ-da əməliyyatlarda 1.4 faiz yüksəlib və 185.25 dollara qalxıb. Səhmlər qalmaqaldən əvvəlki gün (16 Martda) 185.09 dollardan bağlanmışdı. Facebook səhmləri Aprel ayının sonlarında ilin ən aşağı səviyyəsindən 16 faiz artım qeyd etmişdi.
Facebook-un məlumat standartına dair mübahisələr şirkətin maliyyə vəziyyətinə bu ana qədər çox az təsir göstərmiş kimi görünür. Şirkət Aprel ayı sonlarında ilk rüb gəlirlərinin proqnozları aşdığını və istifadəçi sayının artdığını açıqlamışdı.
Avropa informasiya məxfiliyi qanunu üzərində çalışır. Gələcəkdə bu qanunun Facebook-un istifadəçi sayının azalmasına səbəb ola biləcəyi söylənir.