Kredit qoyuluşları 173 milyon manat, əmanətlər 224,2 milyon manat artıb
01.05.2018-ci il tarixinə kredit qoyuluşları 11 milyard 422.6 milyon manat təşkil edib.
"Marja" Mərkəzi Banka istinadən xəbər verir ki, Apreldə kredit qoyuluşları 173 milyon manat artıb. Aprelin əvvəlində kredit qoyuluşları 11 milyard 249.6 milyon manat təşkil etmişdi.
Apreldə əhalinin əmanətləri isə 7 milyard 657.2 milyon manatdan 7 milyard 881.4 milyon manata yüksəlib (224,2 milyon manat artım)
Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasının aylıq statistikasında bildirilmişdi ki, Mart ayının sonunda 11 milyard 249,6 milyon manat təşkil etmiş kreditlər, Aprel ayının sonunda 11 milyard 422,6 milyon manata yüksəlib.Yəni Apreldə bankların müştərilərə verdikləri kreditlər 173 milyon manat və ya 1,5% artıb.
Palatnın məlumatına görə, 30 Aprel 2018-ci il tarixinə banklarda fiziki şəxslərin (əhalinin) depozitləri 7 milyard 813 milyon manat təşkil edib. Aprel ayında fiziki şəxslərin depozitləri 233,5 milyon manat artıb. 30 Mart 2018-ci il tarixində banklarda fiziki şəxslərin 7 milyard 580 milyon manat depozitləri var idi.