Şəhərin mərkəzində premium mənzillərin satışına başlandı
(®) “Kristan Abşeron” şirkəti Bakının mərkəzində lüks mənzillərə sahib olmaq istəyənlər müştərilər üçün geniş imkanlar yaradıb. Söhbət H.Cavid pr., Ak. Ş. Mehdiyevlə Ə.Haqverdiyev küçələrinin kəsişmələrində yerləşən yeni “Merida Premium” layihəsindən gedir. Mənzillə bağlı sizi qayğılandıran nə varsa, bu layihədə reallaşdırılıb.
Sizi əlavə yol, tıxac və stressdən xilas edəcək mənzillər
Mənzillə bağlı insanları daha çox narahat edən məsələlərdən biri onun yerləşmə yeridir. Şəhərə nisbətən uzaqlıq, əlavə yol, tıxac, vaxt itkisi və stress deməkdir. “Kristan Abşeron” “Merida Premium” layihəsində müştərilərə bu komfortu bəxş edir. Belə ki, layihə Musabəyov, H.Cavid parkına, Cavid prospekti və şəhərə yaxınlığı ilə seçilir. Bir sıra dövlət qurumlarının, o cümlədən ali təhsil müəssisələrinin yaxınlığında yerləşir.
Bünövrədən üzlüyə qədər hər bir element kefiyyət nümunəsidir
Müştərilərin diqqət yetirdiyi digər əsas məsələlərdən biri tikilən mənzillərin kefiyyətidir. “Merida Premium” layihəsi bu baxımdan da müştərilərinin narahatçılığına son qoyub. Belə ki, “Kristan Abşeron”un əsas hədəflərindən biri - kefiyyət məsələsi bu layihədə də öz əksini tapıb. Binanın bünövrəsindən tutmuş üzlüyünə qədər istifadə edilən hər bir element kefiyyət nümunəsidir. Binanın zəlzələyə davamlılığı üçün Ukrayna istehsalı yüksək keyfiyyətli, kimyəvi qatqısız “B-25” betonun, betonun daha keyfiyyətli və hamar alınması üçün istifadə olunan qəliblər isə Almaniyanın məşhur “Peri” şirkətinindir. Tikintidə istifadə edilən armaturlar Ukraynada istehsal olunub. Binada ara hörgüləri isə Qobustone daşı ilə aparılıb. Bİnanın fasadı isə möhtəşəm ağlay əl işləməlidir.
Şəhərin mərkəzində şəhər səs-küyündən uzaq olacaqsınız
Vacib olan digər məsələ mənzillərin komfortu və göstərilən xidmətlərin kefiyyətidir ki, “Kristal Abşeron” bunu da müştəriləri üçün düşünüb. Şəhər və dəniz mənzərəli bu mənzillər hündürlüyü ilə seçilir. “Merida Premium” layihəsində mənzillərin mərtəbə hündürlüyü 3.6 metrdir. Digər əsas məsələlərdən biri- bu mənzillər sizi şəhərin mərkəzində şəhər səs-küyündən uzaq edəcək. Mənzillərdə istifadə edilən 3 qat izolyasiyalı, 2 kameralı palıd ağacından hazırlanan pəncərələr bunu deməyə əsas verir.
Binanın mərkəzi isitmə və soyutma sistemi ilə təmin olunması enerjiyə qənaətə, kondisionerlərin ətrafa zərərli maye axıtmamasına və bina fasadının hər zaman cəlbedici qalmasına şərait yaradacaq. Mənzillərin qışda isti, yayda isə sərin qalması üçün binanın xarici divarlarına ekoloji cəhətdən təmiz, radiasiyasız, isti və soyuğu keçirməyən xüsusi izolyasiya qatı çəkillib. Quraşdırılan təhlükəsiz liftlər Finlandiyanın məşhur “Kone” firmasının məhsuludur. 24 saat çalışan təhlükəsizlik xidməti, kamera-nəzarət sistemi və kodlaşdırılmış blok qapıları müştərilərin təhlükəsizliyinə tam zəmanət verəcək. Bundan əlavə, avtomobillər üçün 2 mərtəbəli yeraltı parkinq nəzərdə tutulub.
Kompleksdən kənara çıxmağa ehtiyacınız olmayacaq
“Merida Premium”da müştərilərin hər bir qayğısı nəzərə alınıb. Belə ki, gündəlik alış-veriş etmək üçün kompleksin birinci mərtəbəsində ticarət mərkəzi yerləşəcək. Ağır iş gününün stress və yorğunluğunu isə müasir idman qurğuları ilə təchiz edilmiş idman zalı və Spa mərkəzində ata biləcəksiz.
Onu qa qeyd edək ki, hər bir mənzil Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestrindən Çıxarışla (kupça) təmin edilir.