"PAŞA Bank"ın biznes kreditləri portfeli artıb
30 İyun 2023-cü il tarixində Azərbaycanın ən böyük korporativ bankı olan "PAŞA Bank"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 2 milyard 744 milyon 294 min manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin eyini dövrü ilə müqayisədə 233 milyon 540 min manat və ya 9,3% çoxdur.
Marja xəbər verir ki. son 12 hesabat ayında "PAŞA Bank"ın biznes kreditləri portfeli 169 milyon 3 min manat artaraq 2 milyard 393 milyon 766 min manata, istehlak kreditləri portfeli 40 milyon 863 min manat artaraq 225 milyon 213 min manata, ipoteka kreditləri portfeli 23 milyon 674 min manat artaraq 125 milyon 315 min manata yüksəlib.
"PAŞA Bank"ın cəmi kredit portfeli ötən ilin sonu ilə müqayisədə isə cari iln 6 ayında 16 milyon 230 min manat azalıb. O cümlədən, Bankın biznes kreditləri portfeli 47 milyon 532 min manat, ipoteka kreditləri portfeli 14 milyon 34 min manat artıb, istehlak kreditləri portfeli isə 45 milyon 336 min manat azalıb.