"1 il ərzində 21 mağaza istifadəyə vermişik"
""Rossmann Azərbaycan" olaraq 1 il ərzində artıq 21-ci mağaza istifadəyə vermişik"
Marja.az xəbər verir ki, bunu "Rossmann Azerbaijan"da Satınalma şöbəsinin rəhbəri Elnur İsmayılov bildirib.
O qeyd edib ki, "bununla təbii ki, kifayətlənmədən cari ilin sonuna doğru daha da çoxalacağıq, çünki fundamental keyfiyyət və əlçatan qiymət tandemini tələb edən Azərbaycan müştərisinə daha da yaxın olmaq istəyirik".
Elnur İsmayılovun sözlərinə görə, bu işin ərsəyə gələ bilməsində ciddi biznes investisiyası, doğru büdcə planlaması, gərgin tədarük zənciri idarəsi, diqqətli assortiment seçimi, uyğun işçi resursunun tapılması, çoxşaxəli satış əməliyyatları, minimum resursla maksimum nəticəni hədəfləyən marketinq fəaliyyətləri və bütün bunların koordinasiyasını vacib qılan komanda çalışması dayanmaqdadır.
Alman markası olan Rossmann Avropada 4500-dən çox mağaza şəbəkəsinə sahibdir və illik dövriyyəsi 12 milyard avrodur. Məşhur qlobal istehlak markalarının təklif etdiyi bütün məhsul kateqoriyalarında Rossmann özünün "private label" olaraq təqdim etdiyi markaları alternativ olaraq təklif edir.