12 milyon manata yaxın aktivləri var, cəmi 90 min manat mənfəət əldə edib
Müxtəlif metal konstruksiyaların istehsalı ilə məşğul olan "Azərelektroterm" ASC 2022-ci ili təxminən 90 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2021-ci ili 95 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az xəbər verir ki, 2021-ci ildə Şirkətin əsas əməliyyat gəlirləri 285 min manat ikən, 2022-ci ildə 264 min manata düşüb.
31 dekabr 2022-ci il tarixində "Azərelektroterm" ASC 11 milyon 847 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkər 2021-ci ilin sonunda 11 milyon 797 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
Keçmiş İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin 27 noyabr 2001-ci il tarixli 243 saylı sərəncamı ilə “Azərelektroterm” Elmi İstehsalat Birliyi və tabeliyində olan “Xüsusi Konstruktor Texnoloji Bürosu”, “Bakı Elektro Termik Avadanlıqları” zavodu “Azərelektroterm” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti adlandırılıb. Müəssisə Bakı şəhərində yerləşir. “Azərelktroterm”-ın fəaliyyəti ağır və yüngül sənayə sahələrində müxtəlif metal konstruksiya istehsalından ibarətdir. Əsas istehsalat korpusunun sahəsi minlərlə ton metal konstruksiya işlərini həyata keçirmək imkanındadır.