Unibank indiyədək 106 milyon manatdan çox ipoteka krediti verib
(®) Bu ilin birinci yarısında “Unibank”ın dövlət vəsaitli ipoteka krediti portfeli 65,7 milyon manat təşkil edib. Bu, ilin əvvəli ilə müqayisədə 5,8 milyon manat artım deməkdir.
Bankın yaydığı press-relizdə bildirilir ki, ümumilikdə isə indiyədək 2000-dən çox müştəriyə dövlət vəsaiti hesabına 106,3 milyon manat məbləğində ipoteka krediti verilib.
Bu ilin ilk yarısında rəsmiləşdirilən ipoteka kreditlərinin sayı 100-ü keçib. Dövlət vəsaiti xətti ilə bir nəfərə verilən ipoteka kreditlərinin maksimal məbləği 150 min manat təşkil edib. Qeyd edək ki, Unibank 2006-cı ildən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun müvəkkil bankları sırasındadır.
Hazırda “Unibank”ın aşağı faizli ipoteka krediti kampaniyası davam edir. Bankın adi ipoteka kreditləri üzrə endirimli, illik 7%-lik ipoteka krediti kampaniyası aylıq ödənişinin daha sərfəli olmasını və kredit ödənişi müddətində minlərlə manat vəsaitə qənaət etmək istəyənlər üçündür.