Belarusun Azərbaycandakı mağazalar şəbəkəsi müflis elan ediləcək
"Belarus Şirniyyatları" MMC müflis elan edilir.
Marja.az xəbər verir ki, "Belarus Şirniyyatları" MMC-nin bildirişində deyilir:
"Kreditor “KRASNIY PİŞEVİK” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (Ünvan: Belarus Respublikası, Mogilyovskaya vilayəti, 213800 Bobruysk şəhəri, Baharov küçəsi, 145. VÖEN № 700067279) borclu “BELARUS ŞİRNİYYATLARI” MMC-nin (Ünvan: AZ1094, Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Nardaran qəsəsəbəsi, 1145 A. VOEN № 1803577981) müflis elan edilməsi və Həsənov Mahir Samir oğlunun əmlak inzibatçısı təyin edilməsi tələbinə dair ərizə ilə Bakı Kommersiya Məhkəməsinə müraciət etmişdir.
E-2-2(113)-4669/2023 saylı həmin işin məhkəmə hazırlıq iclası 12.10.2023-cü il tarixə, saat 11:15-ə Bakı Kommersiya Məhkəməsinin inzibati binasına (zal 7) təyin edilmişdir. “BELARUS ŞİRNİYYATLARI” MMC-nin kreditorları borclu hüquqi şəxsə qarşı tələblərini bildirə bilərlər".
Qeyd edək ki, 2017-ci ildə Bakıda ilk “Belarus Şirniyyatları” mağazası Məhəmməd Naxçıvani küçəsi 10 ünvanında açılmışdı.