"R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti" 30 illiyini qeyd edib
Dünyanın 4 qitəsində layihələr həyata keçirən Azərbaycanın "R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti" 30 yaşını qeyd edib.(®) Əsası 1993-cü ildə qoyulmuş və informasiya texnologiyaları sahəsində tanınmış "R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti" QSC (R.İ.S.K.) bu yaxınlarda fəaliyyətinin 30 illiyini qeyd edib.
Elə bu yaxınlarda, R.İ.S.K. Misirin "Milli Aeronaviqasiya Xidmətləri Şirkətində" (National Airnavigation Services Company - NANSC) keçirilən beynəlxalq müsabiqənin (tenderin) qalibi olmaqla növbəti uğur qazanmışdır. İmzalanmış müqavilənin predmeti NANSC-da aeronavigasiya informasiya zənciri idarəçiliyinin avtomatlaşdırıma yolu ilə təkmilləşdirilməsi və İCAO standartlarına uyğunlaşdırılmasıdır. Şirkətin təhlükəsiz uçuş marşrutlarının yaradılması üçün nəzərdə tutulan proqram təminatı da 18 ay müddətinə nəzərdə tutulmuş bu müqavilənin predmetinə daxildir.