Həsənovlar daha bir bir maliyyə şirkətində paya sahib olublar
"Express Lombard" ASC-nin yeganə səhmdarı olmuş İsayeva Svetlana Cəmil qızı payını tamamilə satıb. Eyni zamanda, kredit şirkətinin yeni səhmlərini kənar investorlar əldə edib.
Marja.az-ın məlumatına görə, 2024-cü ilin may ayında "Express Lombard"ın 996 min manatlıq səhmləri yerləşdirilmiş və səhmləri 3 investor əldə etmişdir. Nəticəsdə "Express Lombard" ASC-nin nizamnamə kapitalı 4 min manatdan 1 milyon manata yüksəlmişdir.
Bu gün açıqlanan məlumatlara görə, "Express Lombard" niamnamə kapitalının 45%-i (450 min manatı) Nicat Həsənova, digər 45%-i (450 min manatı) Rifat Həsənova və 10%-i (100 min manatı) Leyla Cabbarovaya məxsusdur.
Xəbər verdiyimiz kimi avtomobil lizinqi şirkəti "International Leasing" ASC-nin səhmdarlarının sayı artıb. Şirkətin səhmdarlarının sayı 1 fiziki şəxsdən 3 fiziki şəxsə yüksəlib. Belə ki, yeni səhmdar cəlbindən öncə "İnternational Leasing" ASC-nin nizamnamə kapitalının 100%-i Həsənov Nicat Vaqif oğluna məxsus idi.