Bakıda süni intellekt və məlumatların saxlanması texnologiyalarının inkişaf perspektivləri müzakirə olundu
(®) 17 oktyabr tarixində Bakıda Omnitech şirkəti və beynəlxalq distribütor ASBISc Enterprises Plc tərəfindən təşkil olunan “Yeni Dövr - Süni İntellekt və Məlumatların Saxlanması Texnologiyaları” adlı əhəmiyyətli tədbir keçirilib.
Görüşün əsas mövzusu məlumatların saxlanılması və süni intellekt (AI) həlləri üçün hesablama infrastrukturunda ən yeni texnologiyalar oldub.
Omnitech şirkəti, qabaqcıl avadanlıq və proqram təminatı həlləri ilə tanınaraq, müştərilərinə pərakəndə ticarət, bank və maliyyə sektoru, həmçinin HoReCa (otel, restoran və kafe) kimi iqtisadiyyatın əsas sahələri üçün məhsullar təqdim edir.
Şirkətin əsas məqsədi müasir texnologiyaların tətbiqi ilə bizneslərin rəqabətqabiliyyətliliyini artırmaqdır.
Rəqəmsal transformasiya — inkişafın prioriteti
Omnitech-in əsas fəaliyyət istiqamətlərindən biri müəssisələrin rəqəmsal transformasiyasına dəstək olmaqdır. ASBISc Enterprises Plc ilə birgə şirkət, dördüncü sənaye inqilabı (Industry 4.0) standartlarına cavab verən innovativ həlləri həyata keçirir. Süni intellekt texnologiyaları və məlumatların saxlanılması sistemləri, biznes proseslərinin effektivliyini artırmaqda əsas rol oynayır.
Texnologiya liderləri təcrübələrini bölüşür
Tədbir zamanı Pure Storage, Supermicro və Nvidia mütəxəssisləri, süni intellekt və məlumatların saxlanılması sahəsində əldə olunan ən son nailiyyətlərə həsr olunmuş məruzələr etdilər. Bu həllər, istehsal proseslərinin optimallaşdırılmasında və müştəri təcrübəsinin yaxşılaşdırılmasında əsas rol oynayır.
Mütəxəssislər vurğuladılar ki, qabaqcıl texnologiyalar biznesi dəyişdirə və rəqəmsal həllərin tətbiqini sürətləndirə bilər. Şirkətlərin rəqəmsal platformalara keçidini asanlaşdırmaq yolları müzakirə olundu ki, bu da qlobal bazarda artan rəqabət şəraitində xüsusilə aktualdır.
Yeni dövrə doğru
Omnitech, Azərbaycanda texnoloji yeniliklərin tətbiqinə ciddi addımlar atır və bu, ölkədə rəqəmsal transformasiya prosesini sürətləndirir. Şirkətin kommersiya direktoru Hüseyn Əliyev qeyd etdi: "Süni intellekt və digər qabaqcıl texnologiyalar müştərilərimizə biznes modellərini müasir tələblərə uyğunlaşdırmağa və daha rəqabətqabiliyyətli olmağa imkan verir. Bu, Azərbaycanın biznes mühitində əhəmiyyətli dəyişikliklərə və rəqəmsallaşmanın sürətlənməsinə səbəb olacaq."
Yeni əməkdaşlıq təşəbbüsü, Omnitech-in qlobal texnologiya bazarında lider mövqeyini möhkəmləndirəcək, həmçinin Azərbaycanın innovasiya və texnoloji inkişaf sahəsindəki mövqeyini yaxşılaşdıracaq.