Tramp: Atəşkəs Putindən asılıdır, indiyədək məyus oldum
ABŞ Prezidenti Donald Tramp atəşkəslə bağlı Rusiya Prezidenti Vladimir Putinə verdiyi vaxtın sonunda nə baş verəcəyinə dair belə deyib: “Bu, ondan asılıdır. Nə deyəcəyini görəcəyik. İndiyədək məyus oldum.”ABŞ Prezidenti Tramp Oval Ofisdə jurnalistlərin Rusiya-Ukrayna prosesi ilə bağlı suallarını cavablandırıb.
Marja.az xəbər verir ki, Tramp, "Prezident Putinə atəşkəs üçün sabaha qədər verdiyiniz vaxt hələ qüvvədədirmi? Bu vaxtın sonunda nə baş verəcəyini gözləyirsiniz?" sualına cavab olaraq deyib: “Bu, ondan asılıdır. Nə deyəcəyini görəcəyik. İndiyədək məyus oldum.”
Rusiya Prezidenti Putinin onunla görüşdən əvvəl Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşməsinə ehtiyac olub-olmadığı sualına isə, ABŞ Prezidenti, “Xeyr” cavabını verib və əlavə edib: “Onlar mənimlə görüşmək istəyirlər, mən isə ölümləri dayandırmaq istəyirəm.”
Tramp bu mövzu ilə bağlı son açıqlamasında ABŞ ilə Rusiya arasında Moskvada keçirilən danışıqlardan sonra yaxın zamanda Rusiya Prezidenti Putinlə görüş ehtimalının yüksək olduğunu bildirmişdi.