Prezident: "Azərbaycanda dözümlülük həyat tərzidir"
“Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə VI Qlobal Bakı Forumu təşkil edilib. Qısa zamanda bu təsisat mühüm platformaya çevrilərək, qlobal əhəmiyyətli məsələlərin müzakirəsinə imkan yaradır”.
Bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev VI Qlobal Bakı Forumundakı çıxışında deyib.
Dövlət başçısı bildirib ki, tədbirdə 50-dən iştirak etmək üçün çox ölkədən nümayəndə Azərbaycana gəlib: “500-dən artıq qonağımız var. Onların arasında 47 ölkənin hazırki dövlət və hökumət başçıları, siyasətçilər, tanınmış alimlər, ziyalılar, hhəmçinin vətəndaş cəmçiyyətinin fəalları var. Əminəm ki, bu tədbir çərçivəsində biz beynəlxalq münasibətlərin gündəliyinin ən vacib məsələlərini müzakirə edəcəyik. Bilirəm ki, biz təhlükəsizliyi, sabitliyi bütün dünyada təmin etmək üçün tövsiyələr irəli sürəcəyik. Azərbaycanda bir sıra beynəlxalq təbirlər keçirilib. Bu tədbirlər əməkdaşlıqlara xidmət edir, boşluqları aradan qaldımağa zəmin yaradır”.
“Məqsədimizi sabitliyin, təhılükəsizliyin xalqların araspnda qarşıqllı birgə yaşamanın gücləndirilməsinə yönəlib. Azərbaycanda dözümlülük həyat tərzidir”, - deyə, dövlət başçısı əlavə edib.