7 bankda 100 milyon manatdan çoxdur, 10 bankda azalıb
Bu il aprelin 1-nə olan vəziyyətə görə, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 30 bankdan 7-nin balans kapitalı 100 milyon manatdan çoxdur.
Bunlar "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" (1 095,444 milyon manat), "PAŞA Bank" (409,121 milyon manat), "Xalq Bank" (266,844 milyon manat), "Kapital Bank" 251,778 milyon manat), "Atabank" (147,159 milyon manat), "Express Bank" (144,687 milyon manat) və "Bank Silk Vey"dir (129,526 milyon manat).
10 bankın balans kapitalı azalıb
Bu il aprelin 1-nə olan vəziyyətə görə, "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC (ABB) istisna olmaqla ölkədə fəaliyyət göstərən 30 bankdan 10-nun balans kapitalı illik müqayisədə azalıb.
Bunlar "Express Bank", Pakistan Milli Bankının Bakı filialı, "Azər-Türk Bank", "PAŞA Bank", "Access Bank", "AFB Bank", "AGBank", "Kapital Bank", "Amrah Bank" və "Bank of Baku"dur. Ən çox azalma "Bank of Baku"da (41,9%), ən az azalma isə "Express Bank"da (0,2%) qeydə alınıb.
19 bank isə balans kapitalını artıra bilib. Ən yüksək dinamika "Nikoyl Bank"da (2,4 dəfə), ən aşağı dinamika isə "Unibank"da (cüzi) baş verib.
ABB balans kapitalının dinamikasını açıqlamayb.