İş adamlarına sirr açıldı – bu “tələyə” düşməyin
A4 kağız, qovluq və arxiv ofislərdə ən çox işlədilən ləvazimatlardır. Sən demə, bir çox ofis və dəftərxana ləvazimatlarının satışı ilə məşğul olan şirkətlər bu məhsulları ucuz deyərək müştəriləri “soyurlar”.
“Ofisə ait hər şey” konsepsiyası ilə xidmət göstərməyə başlamış “Ofisait” bu sirri iş adamlarına “Marja” vasitəsilə açdı.
“Şirkətlərdə “çörək” və “su” kimi lazım olan bir neçə dəvtərxana ləvazimatı var. Bunlar A4 kağız, paket fayllar (qovluq), telli dosyalardır (arxiv dosyaları). Şirkətlər adətən qiymətlərin münasib olub-olmadığını bu məhsullar ilə ölçürlər. Dəftərxana və ofis ləvazimatları satan bir sıra şirkətlər bu məhsulları ucuz edir, digər məhsulların (qələm, konvert, skrepkalar, yapışqa, qayçı və s.) üzərinə isə əlavə pul gəlirlər. Nəticədə, cəmi məbləğ çox bahalı olur. Məsələn, şirkət zəng vurub arxiv qovluğunun qiymətini soruşur və ona 2.50 qəpik olduğu bildirilir. Müştəri isə “filan yerdə 2.30 manata satırlar” deyir. Amma bilmir ki, filankəs, onun alacağı digər məhsulları, məsələn, 8 qəpiklik qələmi ona 15 qəpiyə satacaqdır. Nəticədə də, cəmi alış müştəriyə daha baha başa gəlir”.
“Ofisait”dan bu da bildirildi ki, ucuz qimətə təklif edilən A4 kağzlar aşağı sinif kağızlardır. Belə kağızlardan istfadə printerlərin zərər görməsilə nəticələnir.
Qeyd edək ki, bazardakı bu cür mənfi halları nəzərə alan “İNCİ” şirkəti “Ofisait” xidmətini istifadəyə verib. Ofisə ait hər şeyi satan “Ofisait” “topdansatış qiymətinə pərakəndə satış” şüarı ilə fəaliyyət göstərir. Xidmət, alınan malları ofislərə pulsuz çatdırır.