Elman Rüstəmovun fəaliyyətinə qiymət verildi
“Global Finance” maliyyə jurnalı “Mərkəzi bankların sədrlərinin 2018-ci il üçün Qlobal reytinqi”ndə Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İdarə Heyətinin sədri Elman Rüstəmovun fəaliyyət reytinqini "B" səviyyəsində təsdiq edib.
"AMB bu il təkrar maliyyələşmə dərəcəsini 3 dəfə - 15%-dən 10%-dək azaldıb. E.Rüstəmov bunu inflyasiyanın səviyyəsinin azalması, valyuta ehtiyatlarının artması və milli valyutanın sabitliyi ilə əlaqələndirib", - deyə nəşr qeyd edir.
“Global Finance” hesab edir ki, Azərbaycan “Şahdəniz” yatağının işlənməsindən və turizmin inkişafından əlavə gəlir əldə edəcək.
"2017-ci ildə ticarət balansının saldosu 5 mlrd.dolları ötüb və müsbət tendensiya davam edir. Prezident İlham Əliyev 2018-ci ilin aprel ayında keçirilmiş prezident seçkilərindən sonra cari pul-kredit siyasətini davam etdirməyi tapşırıb", - deyə jurnal qeyd edir.