Kiyevdə daha bir “SOCAR” brendli YDM inşa ediləcək
Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) Ukraynadakı törəmə şirkəti - “SOCAR Energy Ukraine” paytaxt Kiyevdə “SOCAR” brendi altında yeni yanacaqdoldurma məntəqəsi (YDM) istifadəyə verməyi planlaşdırır.
Ukrayna mətbuatının verdiyi məlumata görə, Kiyevin Obolon rayonunun Stepan Bandera küçəsi 36 ünvanında yerləşəcək YDM-də kafe-mağaza da fəaliyyət göstərəcək.
Məlumata görə, yeni inşa ediləcək tikintinin ümumi sahəsi 0,35 ha təşkil edir. “SOCAR Energy Ukraine” şirkəti YDM-də 4 yanacaqpaylama kalonkasının tikintisi, həmçinin kompleksin mayeləşdirilmiş qazın satışı üçün modul ilə təchiz edilməsi nəzərdə tutulub.
YDM-də müştərilərə Aİ-92, Aİ-95, “Aİ-95 Nano”, “Aİ-08 Nano”, dizel yanacağı və “Nano” dizel yanacaqları təklif ediləcək. SOCAR-ın hesablamalarına əsasən, yeni YDM-də gündəlik olaraq 250 avtomobilə xidmətin göstərilməsi nəzərdə tutulub. YDM-də illik 2 625 kubmetr neft məhsullarının (1 680 m3 benzin və 945 m3 dizel yanacağı) satışı təşkil edəcək. Bundan başqa, mayeləşdirilmiş qazın satışının illik 1 750 kubmetr həcmində olacağı təxmin edilir.
Həmçinin, YDM-in ərazisində ayrıca olaraq 110 yerlik kafe-mağaza inşa ediləcək.
“SOCAR Ukrayna” şirkətindən onu bildiriblər ki, bu YDM-dən başqa, Bandera küçəsində daha bir YDM-in inşa etmək istəyirlər.
Qeyd edək ki, SOCAR-ın Ukraynadakı törəmə “SOCAR Energy Ukraine” şirkəti 2008-ci ildən fəaliyyət göstərir. Hazırda şirkət bu ölkənin 11 vilayətində 59 yanacaqdoldurma məntəqəsinə malikdir.