Maaş kartlarının sayı 221 min ədəd artıb - SON RƏQƏMLƏR
2018-ci ilin Noyabr ayının sonunda cəmi ödəniş kartlarının sayı 6 milyon 476 min ədəd təşkil edib.
"Marja" Mərkəzi Bankın statistikasına istinadən xəbər verir ki, Oktyabr ayının sonu ilə müqayisədə Noyabrda cəmi ödəniş kartlarının sayı 52 min ədəd artıb.
Artım Yanvarda 20 min ədəd, Fevralda 70 min ədəd, Martda 43 min ədəd, Apreldə 89 min ədəd, Mayda 50 min ədəd, İyunda 40 min ədəd, İyulda 62 min ədəd, Avqustda 50 min ədəd, Sentyabrda 133 min ədəd, Oktyabrda isə 67 min ədəd təşkil etmişdi.
Oktyabr ayı ilə müqayisədə Noyabrda sosial kartların sayı 13 min ədəd azalaraq 2 milyon 532 min ədədə düşüb. Həmin ayda əməkhaqqı kartlarının sayı 10 min ədəd artaraq 2 milyon 41 min ədədə, əməkhaqqı və sosial kart olmayan digər debet kartlarının sayı 24 min ədəd artaraq 1 milyon 69 min ədədə, kredit kartlarının sayı isə 32 min ədəd artaraq 835 min ədədə çatıb.
Ötən ilin sonu ilə müqayisədə isə bu ilin 11 ayı ərzində cəmi ödəniş kartlarının sayı 704 min ədəd, o cümlədən sosial kartların sayı 5 min ədəd, əmək haqqı kartlarının sayı 221 min ədəd, kredit kartlarının sayı 215 min ədəd, sosial kart və əməkhaqqı kartı olmayan digər debet kartlarının sayı isə 265 min ədəd artıb.