Avtomobil idxalı ikiqat artmaqda davam edir
2019-cu ilin Yanvar- Fevral ayları ərzində Azərbaycana 5169 ədəd cəmi nəqliyyat vasitəsi idxal olunub. “Marja” Dövlət Gömrük Komitəsinin aylıq hesabatına istinadən xəbər verir ki, bu, 2018-ci ilin Yanvar-Fevral dövrü ilə müqayisədə 2,5 dəfə çoxdur. Ötən ilin Yanvar-Fevral aylarında ölkəmizə 2 065 ədəd nəqliyyat vasitəsi idxal olunmuşdu.
2019-cu ilin Yanvarında 2 512 ədəd, Fevralında isə 2657 ədəd nəqliyyat vasitəsi idxal edilib. Yanvar ayı ilə müqayisədə Fevralda nəqliyyat vasitəsi idxalı 145 ədəd çox olub.
O cümlədən, 2019-cu ilin Yanvar-Fevral aylarında 4 707 ədəd minik avtomobili, 37 ədəd avtobus, 397 ədəd yük avtomobili və 18 ədəd xüsusi təyinatlı vasitə idxal olunub.
Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2018-ci ilin Yanvar-Fevral dövründə 1867 ədəd minik avtomobili, 11 ədəd avtobus, 182 ədəd yük avtomobili və 5 ədəd xüsusi təyinatlı vasitə idxal olunub.