"Problemli kredit məlumatlarının sorğulanması" imkanı yaradıldı
Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası bu gündən rəsmi saytında “Problemli kredit məlumatlarının sorğulanması” xidmətini aktiv edib.
“Marja” xəbər verir ki, problemli kredit məlumatlarının sorğulanması xidmətindən istifadə etmək üçün şifrə alınmalıdır. Şifrəni sistemdə “Şifrə əldə et” pəncərəsinə mobil nömrəni daxil etməklə əldə etmək mümkündür. Şifrə mobil telefona göndərilir. Bundan sonra borcalan şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin nömrəsini, doğum tarixini, mobil telefon nömrəsini və şifrəsini daxil edərək portala daxil ola bilər. Borcalan portala daxil olaraq kompensasiya məbləğini öyrənə və digər problemli kredit məlumatlarını əldə edə bilər.
Portala keçid: https://pk.fimsa.az/az/kompensasiya
Vətəndaşlar portal vasitəsilə hesablanmış kompensasiyanın məbləği ilə yanaşı, güzəştə görə kompensasiya məbləğinin azaldılan hissəsi, kompensasiyanın cari borcların ödənilməsinə yönəldilən və vətəndaşa çatan hissəsi, həmçinin restrukturizasiya güzəştinin şamil oluna biləcəyi cari kreditlər barədə ümumiləşdirilmiş məlumatları öyrənə biləcəklər.