Azərbaycanın dövlət şirkətinin 6 rəhbərinə 464 min manat maaş ödənilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC 31 dekabr 2018-ci il tarixində başa çatan il üzrə Konsolidasiya edilmiş maliyyə hesabatlarını açıqlayıb.
“Marja” xəbər verir ki, hesabatlarda Baş rəhbərliyə ödənişlər barədə də məlumatlar verilib.
HƏMÇİNİN OXU:Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin xalis mənfəəti 2 dəfə azalıb
Qeyd edilib ki, “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC rəhbərliyinə Cəmiyyətin sədri və beş müavini daxildir. Qrupun baş rəhbərliyinin bütün üzvləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən təyin edilir. Baş rəhbərliyin üzvləri təsdiqlənmiş əməkhaqqı cədvəlinə uyğun olaraq əməkhaqqı və mükafatlarla təmin edilir.
2018-ci il ərzində baş rəhbərliyə cəmi ödənişlər 464 min manat təşkil edib. Bu, 2017-ci illə müqayisədə 131 min manat və ya 39% çoxdur. 2017-ci ildə baş rəhbərliyə cəmi ödənişlər 333 min manat təşkil etmişdir.
Orta hesabla hər ay rəhbərliyə 38 min 667 manat, hər bir rəhbərə isə 6 min 444 manat əmək haqqı və mükafat ödənilib.
Ümumiyyətlə, 2018-ci ildə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin 406 milyon 949 min manat cəmi xərclərinin 140 milyon 635 min manatını əməkhaqqı, maaş və sosial müdafiə xərcləri təşkil edib.