“Qala Sığorta” müştərilərinə ödədiyi vəsaitin həcmini 2,3 dəfə artırıb
Azərbaycan sığorta bazarının lokomotivlərindən hesab edilən “Qala Sığorta” 2019-cu ilin yanvar-aprel ayları üzrə əsas maliyyə göstəricilərini açıqlayıb.
Şirkətin İctimaiyyətlə Əlaqələr Xidmətindən "Marja"ya verilən məlumata görə, operativ məlumatlar əsasında hazırlanmış hesabata əsasən cari ilin 4 ayı ərzində “Qala Sığorta” şirkəti tərəfindən 7 milyon 422 min 647 manat həcmində sığorta haqqı toplanılıb ki, bu da 2018-ci ilin müvafiq dövrün göstəricisi ilə müqayisədə 2 milyon 656 min 100 manat və ya 55,7% çox olub.
Hesabat dövründə yığımlarla yanaşı ödənişlərdə də kəskin artım müşahidə olunub. Belə ki, qeyd olunan dövr ərzində şirkət tərəfindən müxtəlif sığorta hadisələri üzrə 788 min 990 manat sığorta ödənişi verilib ki, bu da ötən ilin yanvar-aprel ayının göstəricisi ilə müqayisədə 441 min 836 manat və ya təxminən 2,3 dəfə çoxdur.