Avropa bankı Azərbaycanın pizza şəbəkəsinə məsləhətlər verib, markanın satışları artıb
Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının məsləhət layihəsi çərçivəsində Azərbaycandakı pizza restoranları şəbəkəsi "Pizza Mizza"ya kömək edib.
Marja xəbər verir ki, məsləhətlər Avropa Birliyinin (AB) maliyyəsi ilə marka haqqıda məlumatlılığı və müştəri sadiqliyini artırması ürə göstərilib.
Məlumata görə, nəticədə"Pizza Mizza"nın işçi heyəti, satışları artıb və İtalyan mətbəxinin pərəstişkarlarından ibarət daha geniş bir müştəri bazasına yiyələnib.
Azərbaycanda sərt karantin tədbirləri tətbiq olunduqda "Pizza Mizza" ölkənin ən sürətli reaksiya verən şəbəkələrindən biri idi. Geniş seçim və müxtəlif endirim kampaniyaları ilə 7/24 çatdırılma "Pizza Mizza"nın genişlənməsinə imkan verib. Vaxtında biznesə edilən düzəlişlər kiçik bir müəssisənin böhran şəraitində necə inkişaf edə biləcəyini mükəmməl şəkildə göstərir.
"Pizza Mizza" restoranlar şəbəkəsinin yaranma ideyası 2000-ci ilə təsadüf edir. O zaman gələcəkdə direktor olacaq Elmar Həsənzadə yaşamaq üçün Almaniyaya köçür və orada aşpaz köməkçisi işləməyə başlayır. O, qısa müddətdə fərqli reseptlərə əsasən dadlı pizzaların hazırlanmasını öyrənir və eyni zamanda bir neçə növ xəmir xörəklərinin, salatların, isti və soyuq qəlyanaltıların, ət yeməklərinin hazırlanmasını mənimsəyərək "La Roma" restoranının baş aşpazı vəzifəsinə keçir. Bir il ərzində orada çalışır və oranı satın alır. Uzun müddət orada qazandığı təcrübəyə əsaslanaraq və oradan ilham alaraq Pizza Mizza restoranlar şəbəkəsi açmaq və Azərbaycanda bunu davam etmək qərarına gəlir. "La Roma" ilə "Pizza Mizza"-nın konsepti və təqdim olunan yeməkləri tam şəkildə eynidir. Sadəcə yerli brend yaratmaq üçün seçim məhz "Pizza Mizza" adı olmuşdur.
İlk "Pizza Mizza" şöbəsinin açılışı 6 may 2014-cü ildə baş tutmuşdur.