Rusiya hökuməti "Kamaz"ın inkişafı üçün əlavə maliyyə ayırır
Rusiyanın Baş naziri Mixail Mişustin "Kamaz" şirkətinin inkişafı üçün əlavə vəsait ayrılması barədə qərar imzalayıb.
Marja xəbər verir ki, müvafiq nazirliklər payızadək müəssisəyə subsidiyalar ayıracaq və növbəti ilin dövlət büdcəsi layihəsinin hazırlanması zamanı əlavə maliyyə vəsaiti planlaşdıracaqlar.
Rusiya Nazirlər Kabineti mətbuat xidmətinin bazar ertəsi yaydığı məlumata görə, baş nazir şirkətin zavodunu ziyarət etdiyi Naberejnıye Çelnıya səfərindən sonra qərarı imzalayıb.
"Kamazın inkişafı planlarının həyata keçirilməsi üçün əlavə maliyyələşmənin təmin edilməsi lazımdır. Bunun üçün Sənaye və Ticarət Nazirliyinə və Maliyyə Nazirliyinə 10 sentyabr tarixinə qədər model çeşidinin inkişafı layihəsinin maliyyələşdirilməsi üçün müəssisəyə subsidiyaların verilməsi, habelə növbəti büdcə layihəsində əlavə vəsait planlaşdırılması tapşırılıb”, -məlumatda deyilir.
"Kamaz"ın direktoru Sergey Koqoqinin Mişustinlə görüşdə verdiyi məlumata görə, mühərriklərin, oxların və təkər dişlilərinin istehsalının artırılması, yük maşınları üçün kabinlərin lokalizasiya səviyyəsinin artırılması üçün investisiyalar tələb olunur.