“Carlsberg Azerbaijan” dilerlər seçir
“Carlsberg Azerbaijan” MMC pivə satışı məqsədilə dilerlər seçir. Bu barədə şirkətdən məlumat verilib.
“Seçimdə iştirak üçün pivə satışı üçün öz avadanlığının olması, şirktin məhsllarının müstəqil nəqli və bank zəmanətinin rəsmiləşdirilməsi zəruri şərtlərdir”, - deyə məlumatda vurğulanır.
Satış on-trade kanalı vasitəsilə, yəni pivənin bilavasitə istehlak olunduğu yerlərdə həyata keçirilməlidir.
“Baltika-Bakı” pivə zavodu Xırdalan şəhərində yerləşir. “Carlsberg” Qrupunun tərkib hissəsi olan “Baltika” şirkəti zavodu 2008-ci ildə əldə edib, 2009-cu ilin may ayında isə yenidənqurma işlərindən sonra istifadəyə verib.
Fevralın 14-dən “Baltika-Bakı” MMC-nin adı dəyişdirilərək “Carlsberg Azerbaijan” MMC adlandırılıb. Bu addım Azərbaycanda yerləşən pivə istehsalı zavodunun birhissəsi olduğu “Carlsberg Group” şirkətinin sonrakı inteqrasiyası və firma üslubunun qrupun digər şirkətləri ilə birləşdirilməsi üçün atılıb.
Zavodun istehsal gücü ildə 10 milyon dekalitr təşkil edir. Zavodun inkişafına sərmayələrin ümumi məbləği 47 mln. manat təşkil edir. “Baltika-Bakı” Xırdalan, “Tuborg”, “Baltika 7”, “Baltika 0”, “Xırdalan Draft”, “Kuler”, “Əfsanə”, “Jiqulevskoe” kimi pivə brendləri istehsal edir.