BOKT “İnkişaf Üçün Maliyyə” zərərdən mənfəətə keçib
BOKT “İnkişaf Üçün Maliyyə” MMC 2021-ci ili 276 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, təşkilat 2020-ci ili 106 min manat xalis zərər ilə bağlamışdı. Beləliklə, “İnkişaf Üçün Mayyə” zərərdən mənfəətə keçib.
Marja.az xəbər verir ki, “İnkişaf Üçün Maliyyə”nin faiz gəlirləri 2020-ci ildə 1 milyon 761 min manat ikən, 2021-ci ildə 1 milyon 919 min manat təşkil edib (9% artıb).
2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə “İnkişaf Üçün Maliyyə”nin kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 2 milyon 274 min manat və ya 49% artaraq 6 milyon 904 min manata çatıb.
"İnkişaf üçün Maliyyə" Bank Olmayan Kredit Təşkilatı MMC alternativ maliyyə xidmətlərinə çıxış imkanı olmayan, işləyən kasıb əhaliyə davamlı əsasda maliyyə xidmətləri göstərmək üçün Böyük Britaniyanın OKSFAM beynəlxalq humanitar təşkilatı tərəfindən yaradılmış inkişaf təşkilatıdır.