Bu il əhalinin və biznesin banklara borcu 3 milyard manatdan çox artıb
Bankların istehlak və ipoteka kreditləri portfeli 8,7 milyard manata çatır.30 Noyabr 2022-ci il tarixində bankların cəmi kredit portfeli 19 milyard 674,2 milyon manat təşkil edib.
Marja.az Mərkəzi Bankın "Bankların kredit portfelinin strukturu barədə məlumat"ına istinadən xəbər verir ki, oktyabr ayının sonu ilə müqayisədə noyabr ayında bankların cəmi kredit portfeli 203,4 milyon manat və ya 1,04% artıb.
O cümlədən, biznes kreditləri portfeli 63,3 milyon manat və ya 0,6% artaraq 10 milyard 975,8 milyon manata, istehlak kreditləri portfeli 75 milyon manat və ya 1,3% artaraq 5 milyard 771,7 milyon manata, ipoteka kreditləri portfeli 65,2 milyon manat və ya 2,3% artaraq 2 milyard 926,6 milyon manata çatıb.
2022-ci ilin 11 ayı ərzində 3 milyard 15,1 milyon manat, o cümlədən biznes kreditləri 1 milyard 235,8 milyon manat, istehlak kreditləri 1 milyard 253,3 milyon manat, ipoteka kreditləri 526 milyon manat artıb.
Kredit qoyuluşları (milyon manat ilə)