Sabiq bank rəhbəri sığorta şirkətindən pay alıb
“Meqa Sığorta” ASC-nin səhmlərinin 9%-nə nəzarət edən Əli İsmayılov payını satıb.
Şirkətin maliyyə hesabatına görə, onun payını ötən il “Atabank” ASC ilə birləşmiş “Caspian Development Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının sədri Fərəh Məmmədova alıb.
Bununla yanaşı, “Meqa Sığorta”nın digər 2 səhmdarı – Zeynal Əliyev və Yaşar Qurbanov (Müşahidə Şurasının sədri, "Rabitəbank" ASC-nin səhmdarı) da paylarının bir hissəsini yeni investora satıblar. Son nəticədə 1-cinin şirkətdəki payı 19%-dən 10%-ə, 2-cinin şirkətdəki payı isə 15%-dən 14%-ə düşüb.
Beləliklə, F.Məmmədova “Meqa Sığorta”nın səhmlərinin 19%-nə sahib olub. Digər səhmdarlar – Rauf Əliyev (“Rabitəbank”ın 30%-lik səhmdarı), Nəzakət İsmayılova və Zaur Quliyev isə əvvəlki qaydada hər biri şirkətdə 19% paya malikdir.
Xatırladaq ki, "Meqa Sığorta" 1998-ci ildən fəaliyyət göstərən BE&G sığorta şirkətinin bazasında 2010-cu ildə yaradılıb. Onun nizamnamə kapitalı 14,5 mln. manatdır.
Bundan əvvəl şirkətin səhmlərinin 19%-i Rauf Zeynal oğlu Əliyevə, 19%-i Zeynal Hacıməmməd oğlu Əliyevə, 19%-i Nəzakət Zakir qızı İsmayılovaya, 19%-i Zaur Zakir oğlu Quliyevə, 15%-i Yaşar Feyzi oğlu Qurbanova (Müşahidə Şurasının sədri, "Rabitəbank" ASC-nin səhmdarı), 9%-i isə Əli Eldar oğlu İsmayılova məxsus idi.