"Bakı Ayaqqabı - 2"nin xalis mənfəəti 3 dəfədən çox azalıb
Ayaqqabı fabriki olsa da, əmlakın icarəsindən gəlir əldə edir"Bakı Ayaqqabı - 2" ASC 2020-ci ili 110 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bu, 2019-cu illə müqayisədə 3,4 dəfə azdır. ASC 2019-cu ili 379 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. 2019-cu ildə xalis mənfəətin yüksək olması investisiya əmlakının yenidən qiymətləndirilməsindən yaranan gəlirdən qaynaqlanırdı.
Marja "Bakı Ayaqqabı - 2"nin maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, ötən il şirkətin cəmi gəlirləri 12 min manat azalaraq 407 min manata geriləyib. "Bakı Ayaqqabı - 2" ASC 2019-cu ildə 419 min manat cəmi gəlir əldə etmişdi. Qeyd edək ki, "Bakı Ayaqqabı - 2" ayaqqabı istehsalından deyil, əmlakının icarəsindən gəlir əldə edir.
2019-cu ildə "Bakı Ayaqqabı - 2"nin investisiya əmlakının yenidən qiymətləndirilməsindən 278 min manat gəliri yarandığı halda, 2020-ci ildə bu gəlir 19 min manat təşkil edib (9 dəfədən çox azalıb).
Əsasən investisiya əmlakının yenidən qiymətləndirilməsindən yaranan gəlirinin azalması ilə əlaqədar olaraq "Bakı Ayaqqabı - 2"nin əməliyyat mənfəəti 2019-cu ildəki 397 min manatdan 2020-ci ildə 123 min manata geriləyib.
31 Dekabr 2020-ci il tarixində "Bakı Ayaqqabı - 2" ASC 7 milyon 684 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2019-cu ilin sonunda 7 milyon 590 min manat cəmi aktivlərə malik idi.